Calendar

Please select your school/ location from the drop-down menu.

Show information for the following location(s):
2019
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
2021

February, 2020

SundaySunMondayMonTuesdayTueWednesdayWedThursdayThuFridayFriSaturdaySat
January 26 Jan 262720281629233024311February 1 Feb 1
 
Highland Ranch
Clay, grades K-5
1:50 PM - 2:50 PM
Tables outside of Room 10
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:50 PM - 2:50 PM
Room 17
Session 3 (2019-20)

Westwood
Drama Kids®, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
G-16
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Chess, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 32
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Reading Stars - Level 1, grades K-2
2:10 PM - 3:10 PM
Room 33
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Sew Krafty, grades 1-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Chess, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 5
Session 3 (2019-20)

Ericson
Drama Kids®, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Multi-Use Room
Session 3 (2019-20)

Stone Ranch
Chess, grades K-5
2:35 PM - 3:35 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Shoal Creek
Chess, grades K-5
2:40 PM - 3:40 PM
D-6
Session 3 (2019-20)

Sundance
Clay, grades K-5
2:40 PM - 3:40 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
3:10 PM - 4:10 PM
Room 22
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Spanish, grades K-2
3:20 PM - 4:05 PM
Room 13
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
3:20 PM - 4:20 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)

Creekside
Spanish, grades K-2
3:25 PM - 4:10 PM
E-9
Session 3 (2019-20)

Monterey Ridge
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
3:25 PM - 4:25 PM
E-5
Session 3 (2019-20)

Park Village
Drama Kids®, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
Multi-Purpose Room Stage
Session 3 (2019-20)

Willow Grove
Creative Builders, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
C-11
Session 3 (2019-20)

Willow Grove
The Art of Drawing, grades 1-5
3:25 PM - 4:25 PM
C-9
Session 3 (2019-20)
Park Village
Chess, grades K-5
1:45 PM - 2:45 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Park Village
The Art of Drawing, grades 1-5
1:45 PM - 2:45 PM
Multi-Purpose Room Stage
Session 3 (2019-20)

Park Village
Amazing Science: Engineering, g K-4
1:45 PM - 2:45 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Westwood
Martial Arts, grades K-5
2:05 PM - 2:50 PM
Outside the MPR
Session 3 (2019-20)

Westwood
Robotics: Star Wars, grades K-3
2:05 PM - 3:05 PM
D-28
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Clay, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Ericson
Clay, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Sundance
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
2:40 PM - 3:40 PM
Room 15
Session 3 (2019-20)

Sunset Hills
Hip Hop, grades K-5
3:00 PM - 3:45 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Notre Dame Academy
Drama Kids®, grades K-5
3:05 PM - 4:05 PM
Session 3 (2019-20)

San Pasqual Union
Spanish, grades K-2
3:05 PM - 3:50 PM
Room 303
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Chess, grades K-5
3:10 PM - 4:10 PM
Room 13
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Amazing Science: Engineering, g K-4
3:10 PM - 4:10 PM
Room 17
Session 3 (2019-20)

Chaparral
Sew Krafty, grades 1-5
3:20 PM - 4:20 PM
Kindergarten Lunch Tables
Session 3 (2019-20)

Willow Grove
Chess, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
C-11
Session 3 (2019-20)
Chaparral
Spanish, grades K-2
1:40 PM - 2:25 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Chaparral
Piano (Musical Keyboarding), grades K-5
1:40 PM - 2:25 PM
Room 7
Session 3 (2019-20)

Creekside
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:45 PM - 2:45 PM
D Village
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Chess, grades K-5
1:50 PM - 2:50 PM
Room 102
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
1:50 PM - 2:50 PM
Room 207
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Reading Stars - Level 1, grades K-2
2:05 PM - 3:05 PM
Room 30
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Spanish, grades 3-5
2:05 PM - 2:50 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Westwood
Clay, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
Tables by cabins
Session 3 (2019-20)

Westwood
Spanish, grades K-2
2:05 PM - 2:50 PM
G-23
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Drama Kids®, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 32
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Drama Kids®, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Reading Stars - Level 1, grades K-2
2:10 PM - 3:10 PM
Room 5
Session 3 (2019-20)

Ericson
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 60
Session 3 (2019-20)

Ericson
Amazing Science: Engineering, g K-4
2:10 PM - 3:10 PM
Room 60
Session 3 (2019-20)

Shoal Creek
Amazing Science: Engineering, g K-4
2:40 PM - 3:40 PM
F Mall
Session 3 (2019-20)

Sunset Hills
Hip Hop, grades K-5
3:00 PM - 3:45 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Westwood
Spanish, grades 3-5
3:00 PM - 3:45 PM
G-23
Session 3 (2019-20)

Notre Dame Academy
Creative Builders, grades K-5
3:05 PM - 4:05 PM
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Soccer, grades K-4
3:10 PM - 4:10 PM
Field
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Sewing/Fashion 101, grades 1-5
3:10 PM - 4:10 PM
room 26
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Robotics: Star Wars, grades K-3
3:10 PM - 4:10 PM
Room 21
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Chess, grades K-5
3:20 PM - 4:05 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)

Montessori, Carlsbad
Martial Arts, grades K-5
TBA
session 2 (2019-20)
Ericson
Chess, grades K-5
12:20 PM - 1:20 PM
Room 60
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Amazing Science: Engineering, g K-4
12:30 PM - 1:30 PM
Room 33
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
12:30 PM - 1:30 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
12:30 PM - 1:30 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Sundance
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
1:00 PM - 2:00 PM
Computer Lab
Session 3 (2019-20)

Sundance
Spanish, grades K-2
1:00 PM - 1:45 PM
Room 1
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Martial Arts, grades K-5
1:30 PM - 2:15 PM
Blacktop
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Reading Stars - Level 1, grades K-2
1:30 PM - 2:30 PM
Preschool room
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Creative Builders, grades K-5
1:30 PM - 2:30 PM
Room 23
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Clay, grades K-5
1:30 PM - 2:30 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Clay, grades K-5
1:30 PM - 2:30 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:30 PM - 2:30 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Soccer, grades K-4
1:50 PM - 2:50 PM
Field
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Reading Stars - Level 1, grades K-2
1:50 PM - 2:50 PM
Room 15
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Piano (Musical Keyboarding), grades K-5
2:05 PM - 2:50 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
2:05 PM - 3:05 PM
Room 30
Session 3 (2019-20)

Westwood
Chess, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
E-35
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Hip Hop, grades K-5
2:10 PM - 2:55 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Shoal Creek
Sew Krafty, grades 1-5
2:40 PM - 3:40 PM
D Mall
Session 3 (2019-20)

Chaparral
Creative Builders, grades K-5
3:20 PM - 4:20 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Creekside
Chess, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Monterey Ridge
Amazing Science: Engineering, g K-4
3:25 PM - 4:25 PM
G-4
Session 3 (2019-20)

Park Village
Spanish, grades K-2
3:25 PM - 4:10 PM
Multi-Purpose Room Stage
Session 3 (2019-20)

Park Village
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
3:25 PM - 4:25 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)
Notre Dame Academy
Sewing/Fashion 101, grades 1-5
1:15 PM - 2:15 PM
Session 3 (2019-20)
 
02032004160519062407908
 
Highland Ranch
Clay, grades K-5
1:50 PM - 2:50 PM
Tables outside of Room 10
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:50 PM - 2:50 PM
Room 17
Session 3 (2019-20)

Westwood
Drama Kids®, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
G-16
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Chess, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 32
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Reading Stars - Level 1, grades K-2
2:10 PM - 3:10 PM
Room 33
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Sew Krafty, grades 1-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Chess, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 5
Session 3 (2019-20)

Ericson
Drama Kids®, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Multi-Use Room
Session 3 (2019-20)

Stone Ranch
Chess, grades K-5
2:35 PM - 3:35 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Shoal Creek
Chess, grades K-5
2:40 PM - 3:40 PM
D-6
Session 3 (2019-20)

Sundance
Clay, grades K-5
2:40 PM - 3:40 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
3:10 PM - 4:10 PM
Room 22
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Spanish, grades K-2
3:20 PM - 4:05 PM
Room 13
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
3:20 PM - 4:20 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)

Creekside
Spanish, grades K-2
3:25 PM - 4:10 PM
E-9
Session 3 (2019-20)

Monterey Ridge
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
3:25 PM - 4:25 PM
E-5
Session 3 (2019-20)

Park Village
Drama Kids®, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
Multi-Purpose Room Stage
Session 3 (2019-20)

Willow Grove
Creative Builders, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
C-11
Session 3 (2019-20)

Willow Grove
The Art of Drawing, grades 1-5
3:25 PM - 4:25 PM
C-9
Session 3 (2019-20)
Park Village
Chess, grades K-5
1:45 PM - 2:45 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Park Village
The Art of Drawing, grades 1-5
1:45 PM - 2:45 PM
Multi-Purpose Room Stage
Session 3 (2019-20)

Park Village
Amazing Science: Engineering, g K-4
1:45 PM - 2:45 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Westwood
Martial Arts, grades K-5
2:05 PM - 2:50 PM
Outside the MPR
Session 3 (2019-20)

Westwood
Robotics: Star Wars, grades K-3
2:05 PM - 3:05 PM
D-28
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Clay, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Ericson
Clay, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Sundance
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
2:40 PM - 3:40 PM
Room 15
Session 3 (2019-20)

Sunset Hills
Hip Hop, grades K-5
3:00 PM - 3:45 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Notre Dame Academy
Drama Kids®, grades K-5
3:05 PM - 4:05 PM
Session 3 (2019-20)

San Pasqual Union
Spanish, grades K-2
3:05 PM - 3:50 PM
Room 303
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Chess, grades K-5
3:10 PM - 4:10 PM
Room 13
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Amazing Science: Engineering, g K-4
3:10 PM - 4:10 PM
Room 17
Session 3 (2019-20)

Chaparral
Sew Krafty, grades 1-5
3:20 PM - 4:20 PM
Kindergarten Lunch Tables
Session 3 (2019-20)

Willow Grove
Chess, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
C-11
Session 3 (2019-20)
Chaparral
Spanish, grades K-2
1:40 PM - 2:25 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Chaparral
Piano (Musical Keyboarding), grades K-5
1:40 PM - 2:25 PM
Room 7
Session 3 (2019-20)

Creekside
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:45 PM - 2:45 PM
D Village
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Chess, grades K-5
1:50 PM - 2:50 PM
Room 102
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
1:50 PM - 2:50 PM
Room 207
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Reading Stars - Level 1, grades K-2
2:05 PM - 3:05 PM
Room 30
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Spanish, grades 3-5
2:05 PM - 2:50 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Westwood
Clay, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
Tables by cabins
Session 3 (2019-20)

Westwood
Spanish, grades K-2
2:05 PM - 2:50 PM
G-23
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Drama Kids®, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 32
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Drama Kids®, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Reading Stars - Level 1, grades K-2
2:10 PM - 3:10 PM
Room 5
Session 3 (2019-20)

Ericson
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 60
Session 3 (2019-20)

Ericson
Amazing Science: Engineering, g K-4
2:10 PM - 3:10 PM
Room 60
Session 3 (2019-20)

Shoal Creek
Amazing Science: Engineering, g K-4
2:40 PM - 3:40 PM
F Mall
Session 3 (2019-20)

Sunset Hills
Hip Hop, grades K-5
3:00 PM - 3:45 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Westwood
Spanish, grades 3-5
3:00 PM - 3:45 PM
G-23
Session 3 (2019-20)

Notre Dame Academy
Creative Builders, grades K-5
3:05 PM - 4:05 PM
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Chess, grades K-5
3:20 PM - 4:05 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)
Ericson
Chess, grades K-5
12:20 PM - 1:20 PM
Room 60
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Amazing Science: Engineering, g K-4
12:30 PM - 1:30 PM
Room 33
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
12:30 PM - 1:30 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
12:30 PM - 1:30 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Sundance
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
1:00 PM - 2:00 PM
Computer Lab
Session 3 (2019-20)

Sundance
Spanish, grades K-2
1:00 PM - 1:45 PM
Room 1
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Martial Arts, grades K-5
1:30 PM - 2:15 PM
Blacktop
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Reading Stars - Level 1, grades K-2
1:30 PM - 2:30 PM
Preschool room
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Creative Builders, grades K-5
1:30 PM - 2:30 PM
Room 23
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Clay, grades K-5
1:30 PM - 2:30 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Clay, grades K-5
1:30 PM - 2:30 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:30 PM - 2:30 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Soccer, grades K-4
1:50 PM - 2:50 PM
Field
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Reading Stars - Level 1, grades K-2
1:50 PM - 2:50 PM
Room 15
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Piano (Musical Keyboarding), grades K-5
2:05 PM - 2:50 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
2:05 PM - 3:05 PM
Room 30
Session 3 (2019-20)

Westwood
Chess, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
E-35
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Hip Hop, grades K-5
2:10 PM - 2:55 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Shoal Creek
Sew Krafty, grades 1-5
2:40 PM - 3:40 PM
D Mall
Session 3 (2019-20)

Chaparral
Creative Builders, grades K-5
3:20 PM - 4:20 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Creekside
Chess, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Monterey Ridge
Amazing Science: Engineering, g K-4
3:25 PM - 4:25 PM
G-4
Session 3 (2019-20)

Park Village
Spanish, grades K-2
3:25 PM - 4:10 PM
Multi-Purpose Room Stage
Session 3 (2019-20)

Park Village
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
3:25 PM - 4:25 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)
Shoal Creek
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:00 PM - 2:00 PM
H Mall
Session 3 (2019-20)

Notre Dame Academy
Sewing/Fashion 101, grades 1-5
1:15 PM - 2:15 PM
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Amazing Science: Engineering, g K-4
1:50 PM - 2:50 PM
208
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Chess, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Drama Kids®, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
Room 30
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
The Art of Drawing, grades 1-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 32
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Amazing Science: Engineering, g K-4
2:10 PM - 3:10 PM
Room 28
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Martial Arts, grades K-5
3:20 PM - 4:05 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Park Village
Soccer, grades K-4
3:25 PM - 4:25 PM
Field
Session 3 (2019-20)
 
091022111812211326141015
 
Highland Ranch
Clay, grades K-5
1:50 PM - 2:50 PM
Tables outside of Room 10
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:50 PM - 2:50 PM
Room 17
Session 3 (2019-20)

Westwood
Drama Kids®, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
G-16
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Chess, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 32
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Reading Stars - Level 1, grades K-2
2:10 PM - 3:10 PM
Room 33
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Sew Krafty, grades 1-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Chess, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 5
Session 3 (2019-20)

Ericson
Drama Kids®, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Multi-Use Room
Session 3 (2019-20)

Stone Ranch
Chess, grades K-5
2:35 PM - 3:35 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Shoal Creek
Chess, grades K-5
2:40 PM - 3:40 PM
D-6
Session 3 (2019-20)

Sundance
Basketball, grades K-5
2:40 PM - 3:40 PM
Basketball Courts
Session 3 (2019-20)

Sundance
Clay, grades K-5
2:40 PM - 3:40 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
3:10 PM - 4:10 PM
Room 22
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Spanish, grades K-2
3:20 PM - 4:05 PM
Room 13
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
3:20 PM - 4:20 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)

Creekside
Spanish, grades K-2
3:25 PM - 4:10 PM
E-9
Session 3 (2019-20)

Monterey Ridge
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
3:25 PM - 4:25 PM
E-5
Session 3 (2019-20)

Park Village
Basketball, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
Basketball Courts
Session 3 (2019-20)

Park Village
Drama Kids®, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
Multi-Purpose Room Stage
Session 3 (2019-20)

Willow Grove
Creative Builders, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
C-11
Session 3 (2019-20)

Willow Grove
The Art of Drawing, grades 1-5
3:25 PM - 4:25 PM
C-9
Session 3 (2019-20)
Park Village
Chess, grades K-5
1:45 PM - 2:45 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Park Village
The Art of Drawing, grades 1-5
1:45 PM - 2:45 PM
Multi-Purpose Room Stage
Session 3 (2019-20)

Park Village
Amazing Science: Engineering, g K-4
1:45 PM - 2:45 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Westwood
Martial Arts, grades K-5
2:05 PM - 2:50 PM
Outside the MPR
Session 3 (2019-20)

Westwood
Robotics: Star Wars, grades K-3
2:05 PM - 3:05 PM
D-28
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Clay, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Ericson
Clay, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Sundance
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
2:40 PM - 3:40 PM
Room 15
Session 3 (2019-20)

Sunset Hills
Hip Hop, grades K-5
3:00 PM - 3:45 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Notre Dame Academy
Drama Kids®, grades K-5
3:05 PM - 4:05 PM
Session 3 (2019-20)

San Pasqual Union
Spanish, grades K-2
3:05 PM - 3:50 PM
Room 303
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Chess, grades K-5
3:10 PM - 4:10 PM
Room 13
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Amazing Science: Engineering, g K-4
3:10 PM - 4:10 PM
Room 17
Session 3 (2019-20)

Chaparral
Sew Krafty, grades 1-5
3:20 PM - 4:20 PM
Kindergarten Lunch Tables
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Basketball, grades K-5
3:20 PM - 4:20 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
RockSTAR Music Education, grades 2-5
3:20 PM - 4:20 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Willow Grove
Chess, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
C-11
Session 3 (2019-20)
Chaparral
Spanish, grades K-2
1:40 PM - 2:25 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Chaparral
Piano (Musical Keyboarding), grades K-5
1:40 PM - 2:25 PM
Room 7
Session 3 (2019-20)

Creekside
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:45 PM - 2:45 PM
D Village
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Chess, grades K-5
1:50 PM - 2:50 PM
Room 102
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
1:50 PM - 2:50 PM
Room 207
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Reading Stars - Level 1, grades K-2
2:05 PM - 3:05 PM
Room 30
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Spanish, grades 3-5
2:05 PM - 2:50 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Westwood
Clay, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
Tables by cabins
Session 3 (2019-20)

Westwood
Spanish, grades K-2
2:05 PM - 2:50 PM
G-23
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Drama Kids®, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 32
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Drama Kids®, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Reading Stars - Level 1, grades K-2
2:10 PM - 3:10 PM
Room 5
Session 3 (2019-20)

Stone Ranch
Basketball, grades K-5
2:35 PM - 3:35 PM
Basketball Courts
Session 3 (2019-20)

Shoal Creek
Amazing Science: Engineering, g K-4
2:40 PM - 3:40 PM
F Mall
Session 3 (2019-20)

Sunset Hills
Hip Hop, grades K-5
3:00 PM - 3:45 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Westwood
Spanish, grades 3-5
3:00 PM - 3:45 PM
G-23
Session 3 (2019-20)

Notre Dame Academy
Creative Builders, grades K-5
3:05 PM - 4:05 PM
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Soccer, grades K-4
3:10 PM - 4:10 PM
Field
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Sewing/Fashion 101, grades 1-5
3:10 PM - 4:10 PM
room 26
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Robotics: Star Wars, grades K-3
3:10 PM - 4:10 PM
Room 21
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Chess, grades K-5
3:20 PM - 4:05 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)
Ericson
Chess, grades K-5
12:20 PM - 1:20 PM
Room 60
Session 3 (2019-20)

Ericson
Basketball, grades K-5
12:20 PM - 1:20 PM
Basketball Courts
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Amazing Science: Engineering, g K-4
12:30 PM - 1:30 PM
Room 33
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
12:30 PM - 1:30 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
12:30 PM - 1:30 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Basketball, grades K-5
1:30 PM - 2:30 PM
Blacktop
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Martial Arts, grades K-5
1:30 PM - 2:15 PM
Blacktop
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Reading Stars - Level 1, grades K-2
1:30 PM - 2:30 PM
Preschool room
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Creative Builders, grades K-5
1:30 PM - 2:30 PM
Room 23
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Clay, grades K-5
1:30 PM - 2:30 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Clay, grades K-5
1:30 PM - 2:30 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:30 PM - 2:30 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Soccer, grades K-4
1:50 PM - 2:50 PM
Field
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Reading Stars - Level 1, grades K-2
1:50 PM - 2:50 PM
Room 15
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Piano (Musical Keyboarding), grades K-5
2:05 PM - 2:50 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
2:05 PM - 3:05 PM
Room 30
Session 3 (2019-20)

Westwood
Chess, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
E-35
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Hip Hop, grades K-5
2:10 PM - 2:55 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Basketball, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Blacktop
Session 3 (2019-20)

Shoal Creek
Sew Krafty, grades 1-5
2:40 PM - 3:40 PM
D Mall
Session 3 (2019-20)

Chaparral
Basketball, grades K-5
3:20 PM - 4:20 PM
Blacktop
Session 3 (2019-20)

Chaparral
Creative Builders, grades K-5
3:20 PM - 4:20 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Creekside
Chess, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Monterey Ridge
Amazing Science: Engineering, g K-4
3:25 PM - 4:25 PM
G-4
Session 3 (2019-20)

Park Village
Spanish, grades K-2
3:25 PM - 4:10 PM
Multi-Purpose Room Stage
Session 3 (2019-20)

Park Village
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
3:25 PM - 4:25 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)
Shoal Creek
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:00 PM - 2:00 PM
H Mall
Session 3 (2019-20)

Notre Dame Academy
Sewing/Fashion 101, grades 1-5
1:15 PM - 2:15 PM
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Amazing Science: Engineering, g K-4
1:50 PM - 2:50 PM
208
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Chess, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Drama Kids®, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
Room 30
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
The Art of Drawing, grades 1-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 32
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Amazing Science: Engineering, g K-4
2:10 PM - 3:10 PM
Room 28
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Martial Arts, grades K-5
3:20 PM - 4:05 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Creekside
Basketball, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
Basketball Courts
Session 3 (2019-20)

Park Village
Soccer, grades K-4
3:25 PM - 4:25 PM
Field
Session 3 (2019-20)
 
16171821922021122
  
Ericson
Clay, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Notre Dame Academy
Drama Kids®, grades K-5
3:05 PM - 4:05 PM
Session 3 (2019-20)
Ericson
Amazing Science: Engineering, g K-4
2:10 PM - 3:10 PM
Room 60
Session 3 (2019-20)

Notre Dame Academy
Creative Builders, grades K-5
3:05 PM - 4:05 PM
Session 3 (2019-20)
 
Notre Dame Academy
Sewing/Fashion 101, grades 1-5
1:15 PM - 2:15 PM
Session 3 (2019-20)
 
23242225172623272828929
 
Highland Ranch
Clay, grades K-5
1:50 PM - 2:50 PM
Tables outside of Room 10
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:50 PM - 2:50 PM
Room 17
Session 3 (2019-20)

Westwood
Drama Kids®, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
G-16
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Chess, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 32
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Reading Stars - Level 1, grades K-2
2:10 PM - 3:10 PM
Room 33
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Sew Krafty, grades 1-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Chess, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 5
Session 3 (2019-20)

Ericson
Drama Kids®, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Multi-Use Room
Session 3 (2019-20)

Stone Ranch
Chess, grades K-5
2:35 PM - 3:35 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Shoal Creek
Chess, grades K-5
2:40 PM - 3:40 PM
D-6
Session 3 (2019-20)

Sundance
Basketball, grades K-5
2:40 PM - 3:40 PM
Basketball Courts
Session 3 (2019-20)

Sundance
Clay, grades K-5
2:40 PM - 3:40 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
3:10 PM - 4:10 PM
Room 22
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Spanish, grades K-2
3:20 PM - 4:05 PM
Room 13
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
3:20 PM - 4:20 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)

Creekside
Spanish, grades K-2
3:25 PM - 4:10 PM
E-9
Session 3 (2019-20)

Monterey Ridge
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
3:25 PM - 4:25 PM
E-5
Session 3 (2019-20)

Park Village
Basketball, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
Basketball Courts
Session 3 (2019-20)

Park Village
Drama Kids®, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
Multi-Purpose Room Stage
Session 3 (2019-20)

Willow Grove
Creative Builders, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
C-11
Session 3 (2019-20)

Willow Grove
The Art of Drawing, grades 1-5
3:25 PM - 4:25 PM
C-9
Session 3 (2019-20)
Park Village
Chess, grades K-5
1:45 PM - 2:45 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Park Village
The Art of Drawing, grades 1-5
1:45 PM - 2:45 PM
Multi-Purpose Room Stage
Session 3 (2019-20)

Park Village
Amazing Science: Engineering, g K-4
1:45 PM - 2:45 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Westwood
Martial Arts, grades K-5
2:05 PM - 2:50 PM
Outside the MPR
Session 3 (2019-20)

Westwood
Robotics: Star Wars, grades K-3
2:05 PM - 3:05 PM
D-28
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Clay, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Sundance
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
2:40 PM - 3:40 PM
Room 15
Session 3 (2019-20)

Sunset Hills
Hip Hop, grades K-5
3:00 PM - 3:45 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Notre Dame Academy
Drama Kids®, grades K-5
3:05 PM - 4:05 PM
Session 3 (2019-20)

San Pasqual Union
Spanish, grades K-2
3:05 PM - 3:50 PM
Room 303
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Chess, grades K-5
3:10 PM - 4:10 PM
Room 13
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Amazing Science: Engineering, g K-4
3:10 PM - 4:10 PM
Room 17
Session 3 (2019-20)

Chaparral
Sew Krafty, grades 1-5
3:20 PM - 4:20 PM
Kindergarten Lunch Tables
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Basketball, grades K-5
3:20 PM - 4:20 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
RockSTAR Music Education, grades 2-5
3:20 PM - 4:20 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Willow Grove
Chess, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
C-11
Session 3 (2019-20)
Chaparral
Spanish, grades K-2
1:40 PM - 2:25 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Chaparral
Piano (Musical Keyboarding), grades K-5
1:40 PM - 2:25 PM
Room 7
Session 3 (2019-20)

Creekside
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:45 PM - 2:45 PM
D Village
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Chess, grades K-5
1:50 PM - 2:50 PM
Room 102
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
1:50 PM - 2:50 PM
Room 207
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Reading Stars - Level 1, grades K-2
2:05 PM - 3:05 PM
Room 30
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Spanish, grades 3-5
2:05 PM - 2:50 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Westwood
Clay, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
Tables by cabins
Session 3 (2019-20)

Westwood
Spanish, grades K-2
2:05 PM - 2:50 PM
G-23
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Drama Kids®, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 32
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Drama Kids®, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Reading Stars - Level 1, grades K-2
2:10 PM - 3:10 PM
Room 5
Session 3 (2019-20)

Ericson
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 60
Session 3 (2019-20)

Ericson
Amazing Science: Engineering, g K-4
2:10 PM - 3:10 PM
Room 60
Session 3 (2019-20)

Stone Ranch
Basketball, grades K-5
2:35 PM - 3:35 PM
Basketball Courts
Session 3 (2019-20)

Shoal Creek
Amazing Science: Engineering, g K-4
2:40 PM - 3:40 PM
F Mall
Session 3 (2019-20)

Sunset Hills
Hip Hop, grades K-5
3:00 PM - 3:45 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Westwood
Spanish, grades 3-5
3:00 PM - 3:45 PM
G-23
Session 3 (2019-20)

Notre Dame Academy
Creative Builders, grades K-5
3:05 PM - 4:05 PM
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Soccer, grades K-4
3:10 PM - 4:10 PM
Field
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Sewing/Fashion 101, grades 1-5
3:10 PM - 4:10 PM
room 26
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Robotics: Star Wars, grades K-3
3:10 PM - 4:10 PM
Room 21
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Chess, grades K-5
3:20 PM - 4:05 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)
Ericson
Chess, grades K-5
12:20 PM - 1:20 PM
Room 60
Session 3 (2019-20)

Ericson
Basketball, grades K-5
12:20 PM - 1:20 PM
Basketball Courts
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Amazing Science: Engineering, g K-4
12:30 PM - 1:30 PM
Room 33
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
12:30 PM - 1:30 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
Abacus Mental Math & Brain Training, grades K-5
12:30 PM - 1:30 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Sundance
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
1:00 PM - 2:00 PM
Computer Lab
Session 3 (2019-20)

Sundance
Spanish, grades K-2
1:00 PM - 1:45 PM
Room 1
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Basketball, grades K-5
1:30 PM - 2:30 PM
Blacktop
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Martial Arts, grades K-5
1:30 PM - 2:15 PM
Blacktop
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Reading Stars - Level 1, grades K-2
1:30 PM - 2:30 PM
Preschool room
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Creative Builders, grades K-5
1:30 PM - 2:30 PM
Room 23
Session 3 (2019-20)

Morning Creek
Clay, grades K-5
1:30 PM - 2:30 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Clay, grades K-5
1:30 PM - 2:30 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Painted Rock
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:30 PM - 2:30 PM
Room 31
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Soccer, grades K-4
1:50 PM - 2:50 PM
Field
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Reading Stars - Level 1, grades K-2
1:50 PM - 2:50 PM
Room 15
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Piano (Musical Keyboarding), grades K-5
2:05 PM - 2:50 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
2:05 PM - 3:05 PM
Room 30
Session 3 (2019-20)

Westwood
Chess, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
E-35
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Basketball, grades K-5
2:10 PM - 3:10 PM
Blacktop
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Hip Hop, g. K-5
2:10 PM - 2:55 PM
Multi-Purpose Room
Session 3 (2019-20)

Shoal Creek
Sew Krafty, grades 1-5
2:40 PM - 3:40 PM
D Mall
Session 3 (2019-20)

Chaparral
Basketball, grades K-5
3:20 PM - 4:20 PM
Blacktop
Session 3 (2019-20)

Chaparral
Creative Builders, grades K-5
3:20 PM - 4:20 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Creekside
Chess, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)

Monterey Ridge
Amazing Science: Engineering, g K-4
3:25 PM - 4:25 PM
G-4
Session 3 (2019-20)

Park Village
Spanish, grades K-2
3:25 PM - 4:10 PM
Multi-Purpose Room Stage
Session 3 (2019-20)

Park Village
Coding/ Computer Programming, grades 2-5
3:25 PM - 4:25 PM
Lunch Area
Session 3 (2019-20)
Shoal Creek
Robotics: Star Wars, grades K-3
1:00 PM - 2:00 PM
H Mall
Session 3 (2019-20)

Notre Dame Academy
Sewing/Fashion 101, grades 1-5
1:15 PM - 2:15 PM
Session 3 (2019-20)

Highland Ranch
Amazing Science: Engineering, g K-4
1:50 PM - 2:50 PM
208
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Chess, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
Room 10
Session 3 (2019-20)

Deer Canyon
Drama Kids®, grades K-5
2:05 PM - 3:05 PM
Room 30
Session 3 (2019-20)

Adobe Bluffs
The Art of Drawing, grades 1-5
2:10 PM - 3:10 PM
Room 32
Session 3 (2019-20)

Canyon View
Amazing Science: Engineering, g K-4
2:10 PM - 3:10 PM
Room 28
Session 3 (2019-20)

Creekside
Basketball, grades K-5
3:25 PM - 4:25 PM
Basketball Courts
Session 3 (2019-20)

Park Village
Soccer, grades K-4
3:25 PM - 4:25 PM
Field
Session 3 (2019-20)